Tabela wszechczasów

Przy okazji drugiego z rzędu awansu drużyny warszawskiego Uniwersytetu Medycznego do finałów Klubowego Pucharu Europy zauważyłem, że coś ten WUM często wygrywa – i dobrze! Wcześniej jakoś tak często nasze zespoły nie wygrywały. O ile Medycy grają nieźle to i wcześniej też nasze zespoły były naszpikowane reprezentantami Polski. Zmienił się jednak system rozgrywek: obecnie w finałach trafia się na mocny zespół już pierwszego dnia. Ten mecz decyduje czy dalej gra się z najmocniejszymi czy nie. Tak było w ub. roku dzięki czemu najlepszy polski zespół nazbierał parę cennym zwycięstw.

Niemniej jednak, system zmieniał się wiele razy: zdarzało się, że nie rozgrywano eliminacji tj. I rundy. Innym razem jako gospodarz graliśmy od razu w finałach.

Moja tabela wszechczasów klasyfikuje polskie kluby po ilości zwycięstw. Zwycięstwo to sukces, a miejsce np. VII w jednym sezonie jest już nieporównywalne z tym za kilka lat przy nowym systemie rozgrywek. Biorę pod uwagę także rozgrywki wicemistrzów i to na równi z Pucharem Europy. Dlaczego? Selekcja w IKF Europa Shield sprawia że nie ma tam ani mocarzy (Holandia, Belgia) ani korfballowych nowiciuszy, więc jest to nie mniej trudny turniej.

tabela_wszechczasow

Tabela: M – mecze w europejskich pucharach (w tym: Cup – mecze w Europa Cup, Sh – mecze w Europa Shield), Zw. – zwycięstwa w europejskich pucharach, KZ – kosze zdobyte, KS – kosze stracone; stan na X 2016

Ciekawe jak szybko WUM wspina się w rankingu. Wysoce prawdopodobnym jest że już po finałach ECup w styczniu 2017 r. znajdzie się na drugim miejscu pod względem liczby zwycięstw w europejskich pucharach. Już po kilku latach istnienia! Można? Można!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s